Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

Anketler

Beğendiğiniz Belediye
 

Buradasınız: Anasayfa
Antalya'da e-muhtarlık dönemi Yazdır E-posta
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Mahalle-Net Projesi'ni muhtarlara tanıttı. Türel, ' Bundan sonra her muhtar kayıtlarını bilgisayar ortamında tutacak ve MERNİS programı üzerinde çalışmalarını sürdürecek" dedi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi'nin Kent Konseyi ile birlikte yürüttüğü Mahalle-Net Projesi'ni muhtarlara tanıttı. AKM Perge Salonu'ndaki toplantıda konuşan Başkan Türel, muhtarlara, projenin hedefleri ve uygulama süreci hakkında bilgi verdi. Proje ile büyükşehir mücavir alanı içerisindeki muhtarlar arasında ortak internet ağı oluşturulacak. Muhtarlar, kayıtlarını bilgisayar ortamında tutacak ve MERNİS programı üzerinde çalışmalarını sürdürecek, vatandaşa hizmette büyük kolaylık sağlanacak.

Toplantıya, Kent Konseyi Genel Sekreteri Sema Nur Kurt, ilgili kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, büyükşehir belediyesinin ilgili birim amirleri ile 100'ü aşkın muhtar katıldı. Başkan Türel, muhtarların günümüz teknolojisini hizmetlerinde etkin bir biçimde kullanmasını sağlayacak projenin hayata geçmesine katkı sağlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Antalya Kent Konseyi'nin mahalle muhtarlıklarına kurumsal bir kimlik kazandırmak için hazırladığı Mahalle-net Projesi'ni zaman kaybetmeden entegre etmek gerektiğine inandıkları belirten Türel, şöyle konuştu: "İstedik ki; sizlerin sunduğu mahalle hizmetlerinde verimlilik artsın, daha şeffaf daha demokratik ve etkin bir yapı ortaya çıksın. Bu nedenle, ilk etapta 70 mahalle muhtarlığında ve çok kısa bir zamanda büyükşehir belediyesine bağlı tüm muhtarlıklarda bu alt yapıyı kuracağız. Böylece her muhtar kayıtlarını bilgisayar ortamında tutacak ve MERNİS programı üzerinde çalışmalarını sürdürecek."

EĞİTİM VERİLECEK

Büyükşehir belediyesi olarak muhtarlara bilgisayar ve programları sağlayacaklarını belirten Türel, sözlerine şöyle devam etti: "Bununla yetinmedik, muhtarlarımıza gerekli eğitimleri sunacağız. Bugüne kadar hiç bilgisayar kullanmamış da olsanız, ASMEK projemiz kapsamında sunacağımız yoğunlaştırılmış eğitimle ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sunacağız. Eğer bilgisayarı zaten kullanıyorsanız sadece MERNİS programı ile ilgili eğitim sizin için yeterli olacak. Sonunda siz daha hızlı ve etkili hizmet verme, mahallenizin sorunlarını, ihtiyaçlarını hızla bizlere ya da merkezi yönetime iletmenin rahatlığını yaşayacaksınız."

Kent Konseyi Genel Sekreteri Sema Nur Kurt da, bilişim ve iletişim teknolojilerindeki hızlı değişim süreçlerini esas alan bir yaklaşımla tüm muhtarlıkları kapsayan Mahalle-net Projesi'ni 2004 yılında hazırladıklarını söyledi. Projeyi hayata geçirecek olan büyükşehir belediyesine teşekkür eden Nur Kurt, "Projenin son nüfus kayıtlarıyla ilgili yapılan yasal değişiklikler de dikkate alındığında muhtarların yaşadığı sorunları çözeceğinden ayrı bir önem taşımaktadır" dedi.

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, mahalle muhtarlarının projeyle ilgili sorularını cevapladı. Muhtarlarla, bilgisayar kurslarının ASMEK bünyesinde haziran ayından sonra başlaması konusunda mutabakat sağlandı.Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp, projenin hayata geçirilmesi nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti.

 
< Önceki   Sonraki >