Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

Anketler

Beğendiğiniz Belediye
 

Buradasınız: Anasayfa
Toplayıcılar kentin güzelliğini bozuyor Yazdır E-posta
Antalya Muhtarlar Derneği üyeleri, Vali Aladdin Yüksel'i ziyaret ederek, sorumlu oldukları mahallelerindeki sıkıntıları aktardı. Muhtarlar, vatandaşların en çok kağıt toplayıcılarından rahatsız olduklarını söyledi. Antalya Muhtarlar Derneği'nin yeni başkanı Nazif Alp ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Vali Alaaddin Yüksel'e nezaket ziyaretinde bulundu. Yüksel'e bölgelerindeki sıkıntıları ileten Dernek Başkanı Alp, 'Özellikle sorumlu olduğumuz mahallelerde vatandaşlar kağıt toplayıcılarından şikayetçi. Çünkü bu kişiler yalnısca kağıt toplamakla kalmıyor, hırsızlık olaylarına da karışıyorlar. Bu durumdan rahatsızız. Emniyetin önlem alarak belirli saatlerden sonra mahallelerde kağıt toplanmasına izin verilmemesini istiyoruz' diye konuştu.

'HOŞ MANZARA DEĞİL'

Vali Yüksel ise kağıt toplayıcılarının kentin işlek caddelerinde de gün içerisinde hoş olmayan manzaralar oluşturduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

'Bu kişiler gün ortasında bile işlek caddelerde kırık dökük araçlarıyla çöpleri karıştırarak hoş olmayan manzaralar oluşturuyor. Durumun bilincindeyiz. Ancak, Antalya Türkiye'nin en yoğun göç alan illerinin başında yer alıyor. Buraya yerleşen kalabalık aileler de iş bulamadıkları için bu tip işlere yöneliyor. Her ne olursa olsun, bizim için çözüm çaresizlik olamaz. Bu kenti, 'İşte benim Antalyam' diyebileceğimiz güzelliğe kavuşturmak için sorunların üzerine kararlılıkla gideceğiz.'

Kamu yönetiminin temel direğinin muhtarlar olduğunu söyleyen Yüksel, sözlerine şöyle devam etti: 'Sizlerin mahalle sorunlarını en iyi şekilde irdelediğinizden hiç kuşkum yok. Muhtarlık parayla yapılacak bir görev değil. Tamamen yurt sevgisiyle yapılan bir iştir. İleriki yıllarda yapılacak yeni yasal düzenlemelerle muhtarların yetki ve sorumluluklarının daha da güçlendirilmesi lazım. Örneğin belediye meclislerinde muhtarlar da temsil edilebilir'.
 
< Önceki   Sonraki >