Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

Anketler

Beğendiğiniz Belediye
 

Buradasınız: Anasayfa arrow Haberler arrow Muhtarlar sosyal güvence istiyor
Muhtarlar sosyal güvence istiyor Yazdır E-posta

Türkiye Muhtarlar Federasyonu ve Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özünal, "Mahalle ve köy muhtarları mutlaka sosyal güvenceye kavuşturulmalı" dedi.

Mersin ve İlçelerine bağlı Muhtarlarının katıldığı bölge toplantısını Erdemli`de gerçekleştirdi. Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu`nda Mersin Merkez ve İlçelerindeki muhtarlar derneği başkan ve yöneticileri ile koordinasyon toplantısı düzenleyen Özünal, muhtarların başta sosyal güvenceye kavuşturulması olmak üzere sorunların çözümü için Hükümete 36 maddelik talep ilettiklerini bunların çözülmesi durumunda sorunlarının kalmayacağını kaydetti. Her konuda olduğu gibi muhtarların sorunlarının çözümlenmesinde de siyasi iradenin atacağı adımların çok önemli olduğunu anımsatan Özünal, "Türkiye genelinde 53 bin muhtar var ve bunlar sorunlarla boğuşmaktadır. Siyasi irade isteklerimiz yönünde bir düzenleme yaparsa muhtarlar rahat bir nefes alacaktır. Sosyal güvencesi olmayan muhtarlarımız çoğu zaman tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Muhtarların sorunlarının çözümü ve en azından cüzi primler ödeyerek çiftçi bağ-kurlu olmaktan emekli edilmeleri için kanun teklifi hazırlayarak Meclise sunduk. İnanıyorum ki bunu başaracak ve muhtarların bu sıkıntısını sonlandıracağız" dedi.

`SORUNLARIMIZI BİRLİK İÇİNDE ÇÖZMELİYİZ`

Değişik hareketlerle muhtarların parçalanmaya çalışıldığına dikkat çeken Özünal, şunları söyledi: "Türkiye genelindeki 53 bin muhtarımızın arasına çeşitli nifak tohumları atılarak parçalanmak isteniliyor. Dernek olarak tüm muhtarlara yazı gönderdim. Herkesin bir siyasi görüşü vardır, saygı duyarız. Bölünüp parçalanmak istenen muhtarlar birlik ve beraberlik içerisinde olduğu sürece tüm sorunların üstesinden gelecek ve bizleri kimse parçalayamayacaktır." Adrese Dayalı Nüfus Sistemi konusuna da değinen Özünal, "Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi çağdaş bir sistem. Bu sistemle muhtarlarımız hizmetlerini internetten verebilecekler. Muhtarlarımız bu sistemi uygularken dikkatli ve sorumluluk duygusu içinde hareket etmeleri gerekmektedir" diye konuştu. Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Erdemli Ziraat Odası Başkanı Adnan Dölek, Erdemli Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Kılıç, Mersin, Tarsus, Pozantı, Silifke ve Mut Muhtarlar Derneği başkan ve temsilcilerinin yanı sıra, Erdemli mahalle ve köy muhtarları katıldı

DURALİ GÜRSOY/ERDEMLİ

 
< Önceki   Sonraki >