Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Image 1 Title
Image 2 Title
Image 3 Title
Image 4 Title
Image 5 Title

Anketler

Beğendiğiniz Belediye
 

Buradasınız: Anasayfa
''Mahalle net'' hayata geçiyor Yazdır E-posta

Antalya'daki mahalle muhtarları kurumsal bir kimlik kazanıyor. Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi'nin ortak çabaları sonucu hayata geçirilecek olan ''mahalle net'' projesi için ilk adım atıldı. Mahalle muhtarlarıyla biraraya gelen Başkan menderes türel proje hakkında bilgi verdi. Muhtarlıklara Büyükşehir belediyesi'nin katkılarıyla ılanacak bilgisayarlar MERNİS programına bağlanacak böylece bürokrasi ve evrak işlemleri azalacak ve vatandaşların işlemleri daha hızlı gerçekleşecek.

Büyükşehir Belediyesine bağlı 192 mahalle muhtarı önce bilgisayar kullanmayı öğrenecek ardındanda muhtarlıklara yerleştirilecek bilgisayarlarla tüm işlemleri MERNİS programıyla yapacak. Antalya için son derece önemli olan ''Mahalle-Net'' projesi Kent konseyi ve Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla hayata geçiriliyor. Projenin tanıtım toplantısında konuşan Kent konseyi Genel sekreteri Sema Nur Kurt, Toplum Çalışma ve Gençlik ve Spor Grubu'nun katkılarıyla hazırlanan projenin muhtarlıkların gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Proje çerçevesinde muhtarlıklara bir bilgisayar temin edecek olan Büyükşehir Belediyesi, muhtarların bilgisayar eğitimini de üstleniyor. Muhtarlar seviye tespitinin yapılmasının ardından Büyükehir'in ASMEK kurslarında 80 saatlik bilgisayar eğitiminden geçirilecek.
Proje'nin ilk etapta 70 mahallede daha sonra da Büyükşehir belediyesi sınırları içinde kalan tüm mahallelerde hayata geçirileceğini söyleyen Başkan Menderes Türel, projenin sağlayacağı yararları anlattı.
Toplantıya katılan köy muhtarlarıysa kendilerinin ne zaman projeye dahil olacağını merak etti. Bu sorunun cevabınıysa Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp verdi.
 
< Önceki   Sonraki >